نسخه برداری کردن استفاده تحقیقات تجهیزات

نسخه برداری کردن: استفاده تحقیقات تجهیزات اعلامیه ارسال همکاری سفرهای بازگشت

گت بلاگز اخبار گوناگون تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

تکنولوژی مدرن، زندگی روزانه را بسیار ساده کرده است . جهت مثال، اپلیکیشن های جَوی دمای محلی را در چند ثانیه به شما اعلام می کنند و به آسانی می توانید با روشن

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

راه حل های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها / تصاویر

عبارات مهم : دندان

تکنولوژی مدرن، زندگی روزانه را بسیار ساده کرده است . جهت مثال، اپلیکیشن های جَوی دمای محلی را در چند ثانیه به شما اعلام می کنند و به آسانی می توانید با روشن کردن چراغ قوه گوشی که هر لحظه همراهتان است به آسانی در تاریکی ببینید. ولی چطور می توانیم این کار ها را با دقت و راحتی و بدون استفاده از لوازم الکترونیکی و ماشین آلات انجام دهیم؟ ما در مورد الهام گرفتن از محیط زیست یا اصلاح ژنتیکی حیوانات جهت انجام کاری متفاوت صحبت نمی کنیم. این مطلب مشمول بر توانایی های شگفت انگیز دنیای طبیعی می شود که می تواند مستقیما جهت حل پرسشها استفاده شود.

می خواهید دما را بدانید؟

یک جیرجیرک پیدا کنید

امروزه روش های مختلفی جهت تعیین دما وجود دارد، از دماسنج روی میزتان تا اخبار هواشناسی می توانند در این باره به شما کمک کنند. ولی یک روش طبیعی هم وجود دارد و آن هم استفاده از جیرجیرک هست. شما می توانید درجه دمای هوا را به نحوه شگفت آوری با شمردن تعداد جیرجیرهای یک جیرجیرک در یک وقت مشخص تعیین کنید. احتمالا این به علت متابولیسم زیاد جیرجیرک در دمای اوج باشد.

فرمول محاسبه دما با توجه به نوع جیرجیرک متفاوت هست. جهت یک جیرجیرک معمولی، کافیست تعداد جیرجیر ها را در ۱۵ ثانیه بشمارید و عدد ۴۰ را به آن اضافه کنید تا به تخمین نسبتا دقیقی از دمای هوا در مقیاس فارنهایت دست یابید. این جیرجیرک از بقیه دقیق تر است و جیرجیر آن کمتر تحت تاثیر عوامل دیگری مثل سن قرار می گیرد.

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

دندانتان افتاده؟
یک نارگیل یا مقداری شیر پیدا کنید

یک روز گرم تابستانی را تصور کنید که مشغول دوچرخه سواری هستید، نسیم در موهای شما می وزد و زندگی به طور کلی فوق العاده هست. ناگهان یک گودال جلویتان سبز می شود و شما با صورت روی آسفالت فرود می آیید و فکر می کنید چیزی در دهانتان کم هست، چه کاری می کنید؟

بهترین کار این است که یک نارگیل پیدا کنید، آن را باز کنید و دندان افتاده تان را داخل آن قرار دهید. یکی از تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد نشان می دهد که آب نارگیل محیط مناسبی جهت نگه داشتن دندان های افتاده است و سلول های پریودنتال لیگامان دندان (رباط پریودنتال) را حفظ می کند که جهت اتصال دوباره و موفق دندان مورد نیاز هست. ثابت شده است که آب نارگیل از شیر یا محلول نمکی موثرتر هست. با این حال، این تحقیق به منظور تعیین میزان کارایی این محیط ها ۳۰ دقیقه بعد از افتادن دندان ها بود.

با این حال دندانپزشکان هنوز هم شیر را به عنوان عالی ترین گزینه توصیه می کنند. البته این عنوان هیچ ربطی به کلیسم شیر ندارد بلکه به خاطر PH خنثای شیر هست. بعد از انداختن دندان در شیر باید به آرامی در جای خود در دهان قرار داده شود و کارها پزشکی فورا انجام شود. به طور کلی دوران بحرانی یک ساعت است ولی دندان می تواند تا شش ساعت هم دوام بیاورد.

در کوه پیمایی گم شده است اید؟
با جوشاندن آب بفهمید کجا هستید

اگر تا به حال به کوه پیمایی یا کوهنوردی رفته باشید با اثرات فشار کم هوا آشنایی دارید. تنفس سخت می شود، دید تار می شود، افراد به آسانی غش می کنند و جهت برداشتن هر گام باید دو برابر تلاش کنید. محیط زیست یک تکنیک کوچک دارد تا بفهمید غلظت هوا چقدر است و آن با کمک جوشاندن آب است.

با این روش می توانید بگویید که تقریبا چقدر از سطح دریا بالاتر هستید، لیکن هرچه فشار اتمسفر کمتر باشد آب در دمای پایین تری جوش می آید. به طور متوسط، هر ۱۵۰ متر زیاد کردن ارتفاع باعث می شود نقطه جوش ۱ درجه فارنهایت یا ۰.۵۶ درجه سانتیگراد پایین تر بیاید؛ بنابراین با استفاده از یک شعله، یک ظرف، مقداری آب و یک دماسنج می توانید بگویید چقدر از سطح دریا فاصله دارید.

هم چنین دانستن این عنوان ممکن است هنگام پختن غذایی مهم باشد که به وسیله آبجوش تهیه می شوند. چنین غذاهایی در ارتفاعات اوج دیرتر می پزند.به این علت که آب در دمای پایینتری جوش می آید و در واقع در حال پختن غذا در دمای پایین تری هستید. هم چنین هرچه از سطح دریا پایین تر باشید آب دیرتر به جوش می آید. به طور مثال در دراز گودال ماریانا آب در دمای ۴۹۳ درجه سانتیگراد جوش می آید. در حالی که در قله اورست نقطه جوش آب به حدود ۷۱ درجه سانتیگراد می رسد.

تکنولوژی مدرن، زندگی روزانه را بسیار ساده کرده است . جهت مثال، اپلیکیشن های جَوی دمای محلی را در چند ثانیه به شما اعلام می کنند و به آسانی می توانید با روشن

می خواهید یک مجرم را دستگیر کنید؟
نزدیک ترین پشه را پیدا کنید.

پشه ها حیوانات دوست داشتنی نیستند، ولی فایده های شگفت انگیزی جهت ما دارند. خونی که به وسیله پشه خورده شده، همه صفات خون مهم میزبان را حفظ می کند، از جمله DNA. از این رو این موجودات به عنوان ویال های زنده خون عمل می کنند. پلیس فنلاند با دانستن این موضوع، در صحنه جرم تصمیم گرفت تنها شاهد خود یعنی یک پشه را بازداشت کنند. DNA موجود در این حشره با مردی که نامش در اسناد پلیس ثبت شده است بود مطابقت داشت. پلیس فورا مرد را مورد بازجویی واقع شده است است و مجرم با کمک تنها شاهد جنایت دستگیر شد.

حماسه مبارزه پشه ها با جرم و جنایت به همین جا ختم نشد. در سال ۲۰۱۷ دانشمندان ژاپنی توانستند در روش استخراج و تجزیه و تحلیل خون از پشه ها پیشرفت کنند و متوجه شدند خون داخل پشه می تواند رشته های قابل شناسایی DNA را تا دو روز در خود نگه دارند. در نتیجه نمونه های خون پشه می توانند جهت کشف وقت تقریبی که یک شخص در منطقه خاصی بوده استفاده شود. از لحاظ تئوری از این عنوان نه تنها جهت شناسایی مظنونین بلکه جهت تعیین تقریبی زمانی که آن ها جایی بوده اند استفاده شود.

می خواهید به ماهیگیری بروید؟
از مقداری گردو استفاده کنید (غیرقانونی)

ماهیگیری منبع مهم غذا جهت زیاد قبایل بومی آمریکا بود. مورخ قرن هجدهمی، جیمز ادایر (James Adair) چند روش ماهیگیری مورد استفاده مردم بومی را مشاهده کرد، مانند نیزه ها و تورهای ساده. یکی از نوآورانه ترین روش های آن ها این بود که اجازه می دادند کت فیش دست ماهیگیر را ببلعد، سپس ماهیگیر با سرعت ماهی را بیرون می کشید و روی زمین می انداخت

تکنیک نادری هم به وسیله بعضی قبایل استفاده می شد که کاملا متفاوت از همه این ها بود.. آن ها از پوست گردوی سیاه جهت ماهیگیری استفاده می کردند. بسیاری از کشور ها این کار را ممنوع کرده اند، لیکن آسیب زیادی به حیات وحش محلی می رساند. پوست گردو حاوی یک ماده شیمیایی به نام ساپونین هست. سیستم گوارش انسان قادر به هضم ساپونین هست، ولی ماهی آن را مستقیما وارد جریان خون خود می کند. این ماده شیمیایی آن ها را بی حس می کند و روی سطح آب معلق می کند.

استفاده از نور ماهی در حال تجزیه
دسترسی به نور این روز ها آنقدر ساده است که گاهی فراموش می کنیم اجدادمان در شرایط بسیار تاریک تری زندگی می کردند. شعله آتش بدیهی ترین و در دسترس ترین منبع نور بود، ولی نیاز به نگهداری مداوم یا شمع های گران قیمت داشت. حتی اگر می توانستید با این پرسشها کنار بیایید باز هم آتش روشن کردن یک کار بسیار خطرناک بود. خوشبختانه یک جایگزین بسیار جالب جهت آن وجود داشت.

معدنچیان قرن هجدهمی در نیوکاسل در انگلستان مجبور بودند در جای تنگ و تاریک و در شرایط خطرناک بدون چراغ های امروزی کار کنند. گازهای قابل اشتعال یک مسئله همیشگی بودند، بنابراین نمی توانستند از مشعل استفاده کنند، ولی خوشبختانه ماهی های در حال تجزیه می توانستند جای خالی آن ها را پر کنند. باکتری هایی که از پوست ماهی تغذیه می کردند به واسطه شب تابی (بیولومینسانس) نور طبیعی کافی جهت دیدن را فراهم می کردند.

معدنچیان آمریکا راه حل بهتری داشتند، آن ها یک شیشه را را با کرم های شب تاب پر می کردند که خطرات آتش واقعی را نداشت. مردم اندونزی در قرن هفدهم از قارچ های بیولومینسنت به عنوان مشعل در جنگل های تاریک استفاده می کردند. در جنگ جهانی دوم نیز سربازان ژاپنی تعداد زیادی از سخت پوستان بیولومینسنت را جمع می کردند تا شب ها بتوانند نقشه خوانی کنند بدون اینکه موقعیت خود را لو بدهند.

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

به برنامه ریزی جهت پرواز هواپیمای بدون سرنشین نیاز دارید؟
یک مرغ دریایی را دنبال کنید

هواپیماهای بدون سرنشین هم چنان یک تکنولوژی پیشرفته و در حال توسعه هستند که با چالش های تازه روبرو می شوند. یکی از این چالش ها چگونگی برنامه ریزی جهت مسافت های طولانی است در حالی که متغیرهای مختلفی می توانند پرواز را تحت تاثیر قرار دهند. سرعت باد، دما، آب و هوا، جریان هوای گرم، و وقت همگی می توانند کاملا واکنش‌ها شیء در حال پرواز را عوض کردن دهند. به طور خلاصه، تحقیق بدون ساعت ها آزمون و اشتباه بسیار مسئله است.

مگر اینکه تقلب و از محیط زیست تقلید کنیم. دانشمندان بریستول از مرغ های دریایی جهت درک چگونگی عالی ترین بازده پرواز هواپیمای بدون سرنشین در محیط شهری استفاده می کنند. محققان از طریق مشاهده الگوی پرواز مرغ دریایی به درک بهتری از محل جریان های گرمایی و تغییرات سرعت باد دست می یابند. آن ها با کمک این اطلاعات بازدهی سوخت و فواصلی که هواپیمای بدون سرنشین پرواز می کند را زیاد کردن می دهند.

آلاینده های زیادی در خاک وجود دارند؟
چند درخت بکارید
صنایع سنگین نه تنها محیط زیست جهانی را آلوده می کنند بلکه زمین های محلی را نیز آلوده می کنند. فلزاتی مثل جیوه و سرب معمولا در خاک اطراف مناطق صنعتی یافت می شوند. هم چنین آلاینده هایی مثل آرسنیک. این آلاینده ها می توانند اثرات مخربی روی حیات وحش محلی و انسان ها داشته باشند که موجب نارسایی کلیه، کم خونی و پرسشها بی شمار دیگری می شود. روش های سنتی مقابله با این آلاینده های زمین هم گران و هم ناکارآمد هستند.

راه حل مدرن جهت این پدیده ویرانگر حیات وحش استفاده از گیاهان، قارچ ها و جلبک هایی است که خاصیت گیاه پالایی دارند. در این روش آلاینده های مضر به وسیله سیستم ریشه گیاهانی مثل شاهدانه، خردل، یا تارج خروس جذب می شوند. بعد از مدتی گیاه های برداشته و درمان می شوند و دانه های تازه در جای آن ها کاشته می شود. آلاینده های باارزش مثل کادمیم یا نیکل، حتی می توانند از گیاه استخراج و در فرآیندی به نام کشاورزی معدنی استفاده شوند.

تکنولوژی مدرن، زندگی روزانه را بسیار ساده کرده است . جهت مثال، اپلیکیشن های جَوی دمای محلی را در چند ثانیه به شما اعلام می کنند و به آسانی می توانید با روشن

تشنه هستید؟
یک لاکپشت بزرگ پیدا کنید
کسانی که شیر می خورند، می توانند نوشیدنی خود را از انواع حیوانات تامین کنند. تقریبا همه پستانداران به نوعی شیر تولید می کنند. حتی مغول ها در مواقع ناچاری از خون حیوانات استفاده می کنند. ولی کاشفانی که به جزایر گالاپاگوس رفته اند منبع آب جدیدی کشف کرده اند: لاکپشت ها. کاپیتان نیروی دریایی آمریکا در مقاله خود به لاکپشت ها اشاره کرد. او توضیح می دهد که آبدان (bladder) آن ها حاوی ۸ لیتر آب تازه و شیرین هست. علاوه بر این می توان لاکپشت ها را تا ۱۸ ماه بدون غذا در یک کشتی نگه داشت. هم چنین لاکپشت ها طعم بسیار خوبی دارند؛ و همه این ها در کنار هم آن ها را یک حیوان بسیار مناسب جهت سفرهای دریایی طولانی تبدیل می کرد. علاوه بر این به واسطه لاک سختشان قابل انبار کردن بودند. متاسفانه لاکپشت های گالاپاگوس در حال حاضر یک گونه محافظت شده است هستند.

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

برترین ها

واژه های کلیدی: دندان | پرواز | لاکپشت | آلاینده | استفاده | استفاده | دندانپزشک | دندانپزشکان

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

تصویرهای ، راه حل‌های جالب محیط زیست جهت حل پرسشها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz